Mleko a zespol naglego zgonu niemowlat

  Dzisiaj postanowilam podzielic sie z Wami artykulem, ktory znalazlam, na blogu Weganizm. Tytul jak najbardziej wymowny, gdyz kazdego roku na calym swiecie niemowlata  umieraja z powodu smierci lozeczkowej a lekarze nabieraja wody w usta.

Smierc lozeczkowa niemowlat – tego boi sie niejeden rodzic. Nie wiadomo, skad sie bierze. Nie wiadomo, jak jej zapobiegac – tak twierdza medycy, czyzby? Według statystyk ryzyko wystąpienia SIDS (Sudden Infant Death Syndrome) waha się od 0,002 do 0,7 proc. Co mozesz zrobic, aby zminimalizowac prawdopodobienstwo, ze SIDS przydarzy się wlasnie Wam?

Jest wiele teorii na ten temat..

Jedna z nich mozecie przeczytac tutaj i od Was zalezy co z ta opinia zrobicie

Tłumaczenie artykułu dr Gregera pt.  Cow’s Milk Casomorphin, Crib Death, and Autism

 

Ewolucja stworzyła genialny sposób na to, aby niemowlę poczuło silną więź z matką: białko w mleku, które rozkłada się na peptydy i wywołuje podobne efekty jak narkotyki.

Ale co dzieje się, kiedy sama matka, która karmi piersią, nadal pije mleko, mimo że jest już dorosła? Ewolucja nigdy tego nie brała pod uwagę i pewnie dlatego w dzienniku Journal of Pediatric Gastroenterology and Nutrition opublikowano artykuł zatytułowany “Cow’s Milk-Induced Infant Apnea With Increased Serum Content Of Bovine Beta Casomorphin 5″  („Mleko krowie powoduje zaburzenia oddychania u niemowląt z powodu podwyższonej zawartości [w surowicy] bydlęcej beta-kazomorfiny 5.) Kazomorfina to jest peptyd opiatowy, powstający w naszym żołądku, kiedy pijemy mleko. Bezdech (Apnea) oznacza, że niemowlę przestało oddychać.

Naukowcy opisali przypadek, kiedy karmione piersią niemowlę doznawało kilkakrotnie bezdechu, zawsze wtedy, kiedy przed karmieniem matka wypiła świeże mleko krowie. „Testy laboratoryjne wykazały wysoki poziom kazomorfiny we krwi dziecka, co sprawiło, że naukowcy zaczęli podejrzewać, że to „aktywność opiatów wywoływała efekt ucisku na ośrodek oddechowy w centralnym układzie nerwowym, powodując zjawisko zwane ‚milk apnea’ (bezdech mleczny).”

„Celem niniejszego sprawozdania” mówi artykuł „jest zwrócenie uwagi badaczy na możliwość występowania u niemowląt ataku bezdechu jako reakcji na białko mleka krowiego. Jesteśmy przekonani, że taka sytuacja kliniczna występuje rzadko, jednak towarzyszy jej realne zagrożenie dla życia niemowlęcia, a można tego uniknąć stosując proste i niedrogie dietetyczne ograniczenia … [dietę beznabiałowa].” (You can see more about the report in my 3-min. video Cow’s Milk-Induced Infant Apnea.)

Problemem jest to, że aż 1 na 10 niemowląt cierpiących na powracające ataki bezdechu, nie można ocalić i umiera ono z powodu zespołu nagłego zgonu niemowląt (znanego również jako nagła śmierć łóżeczkowa). Zespół nagłego zgonu niemowląt jest najczęstszą przyczyną śmierci zdrowych niemowląt powyżej jednego miesiąca życia. Jedno na dwa tysiące dzieci w Stanach Zjednoczonych umiera w ten sposób. Każdego dnia 6 niemowląt przestaje płakać, a 12 rodziców zaczyna. (…)

Opiatowe kazomorfiny, uwolnione z białka krowiego mleka (kazeiny), są również brane pod uwagę jako sprawcy innych zaburzeń, takich jak cukrzyca typu 1, psychoza poporodowa, niewydolność krążenia, alergie pokarmowe i autyzm.

Karmienie dzieci piersią jest zawsze najlepsze, ale mleko kobiet na diecie roślinnej może być jeszcze lepsze, jako że eliminuje ryzyko, że dziecko zareaguje na bydlęcą kazomorfinę, a także zawiera mniej toksycznych związków przemysłowych, takich jak dioksyny. (…) Nic dziwnego, że dr Spock, najbardziej ceniony pediatra wszechczasów, zaczął zalecać, aby nie karmić dzieci mięsem i nabiałem.

Dr Michael Greger

 

….. Bo nie ma nic straszniejszego niz przezyc smierc wlasnego dziecka..

Tagi: , , ,

komentarze 4

 1. pepsi 7 sierpnia 2012 at 16:09 Reply

  Joanno, dziękuję, że wyszperałaś ten arcy ciekawy artykuł, pozdrawiam owocowo

  • Joanna Balaklejewska 8 sierpnia 2012 at 18:01 Reply

   mam nadzieje, ze chociaz niektore kobiety czy tatusiowie wezma sobie do serca co w nim pisze. Duzo niemowlaczkow umiera, o wiele wiecej niz podaja statystyki ( z powodu smierci lozeczkowej. Sciskam Cie Kasiu 🙂

 2. pepsi 9 sierpnia 2012 at 11:44 Reply

  Będę stale agitować do Twojego posta, cokolwiek zrobią, ale przynajmniej niech wiedzą, ściskam Joasię 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *