Witarianizm – zdrowy styl życia

Witajcie kochani, zapraszam Was do wysluchania podcastu na temat witarianizmu.

Jest dosc dlugi, wiec zaopatrzcie sie w szklanke wody, cos pysznego, byc moze „skonczycie” jako polwitarianie z natka pietruszki w ustach 🙂

http://www.wiecejnizzdroweodzywianie.pl/034/. Ci ktorzy juz sa na tej diecie, niewiele sie  dowiedza, ale widze, ze Was przybywa i bardzo sie ciesze z tego powodu.

Na dobry poczatek tygodnia usmiechem sie dziele i mnostwo slonca przesylam 🙂

Slowo na dzisiaj:

Nie musisz byc stuprocentowym surojadem, ale siegaj kazdego dnia po wiecej warzyw i owocow.

Radosc i milosc rozsiewaj wszedzie bowiem –

Osoba nieszczesliwa to cel dla wszystkiego rodzaju chorob.

Dzien dobry! 🙂

WitarianizmZ tego odcinka podcastu dowiesz się:

  • Co to jest witarianizm
  • Jakich efektów zdrowotnych można się spodziewać na surowej diecie
  • Co jest najtrudniejsze podczas przechodzenia na weganizm
  • Jak będąc witarianinem radzić sobie „poza domem” –  u znajomych, w podróży, na mieście
  • Czy dieta witariańska jest polecana w polskim klimacie, szczególnie zimą
  • Czy będąc trzeba koniecznie brać suplementy
  • Czy witarianizm jest drogi
  • Jak na taki sposób odżywiania reagują lekarze
  • Przykładowy jadłospis na jeden witariański dzień

Tagi: , , , , ,

komentarzy 12

  1. Witarianka 1 marca 2016 at 18:48 Reply

    Bardzo lubie Twoj glos Joasiu, pamietam jak bylam w Bialymstoku i tam przeprowadzalas wyklad. W tamtym czasie bylam wegetarianka, ale dzieki Tobie stalam sie witarianka. Dziekuje Ci za to bardzo. Urzeklas mnie swoja osoba, bo przyznam szczerze, ze nie spodziewalam sie, ze jestes tak energetyczna, piekna postacia. Bedzie jeszcze mozliwosc zobaczenia Cie, co z filmikami? 🙁 Brakuje mi ich, a widze, ze duzo z nich usunelas.

    • Joanna Balaklejewska 3 marca 2016 at 13:09 Reply

      Dziekuje Witarianka, milo mi 🙂

      Filmiki beda, chce stworzyc calkowicie nowy kanal. Nie usuwalam zadnych z moich filmikow 😉

      Pozdrawiam owocowo!

  2. Kasia 1 marca 2016 at 21:41 Reply

    Witarianka to chyba bylysmy tam razem 🙂 🙂

  3. Maria 3 marca 2016 at 10:09 Reply

    Sluchalam Pani Joasiu 3 razy aby niczego nie przeoczyc. Nawet namowilam moja mame na lepsza diete haha!!! Mam nadzieje, ze jestem na dobrej drodze. Pozdrawiam serdecznie Pania i cala rodzine.

  4. Czytelnik 3 marca 2016 at 20:53 Reply

    Od niedawna zainteresowalismy sie witarianizmem i dopiero wchodzimy w ten swiat.
    Fajny wywiad Pani Joanno. Znalem Pania jeszcze jako weganke, i zawsze sie milo slucha takich pogodnych osob 🙂

    Pozdrawiamy z Pragi.

  5. Ania Mazurkiewicz 4 marca 2016 at 10:12 Reply

    Zgadzam się, wspaniale Pani Joanno! Dieta trwa całe życie trzeba zmienić nawyki żywieniowe. Trzeba nauczyć się dobrze i zdrowo jeść i nieustająco szlifować tę wiedzę. Borykałam się z problemem nadwagi 10 lat. Jem witariansko prawie 70%, doszły do tego treningi – rower, fitness i jestem inną osobą niż kilka lat temu. Co najważniejsze czuję się lepiej! Pozdrawiam 🙂

  6. Marlon 4 marca 2016 at 12:24 Reply

    Dowiedzialem sie o witarianizmie dopiero z tego Podcastu, szczerze przyznam 100% witarianinem bym nie mogl chyba zostac 😉 Bardzo jednak zaciekawil mnie temat szukajac w internecie natrafilem na pewna blogerke, ktora rowniez podaje sie za witarianke a wiem, ze nia nie jest. Jest to zreszta niemozliwe, gdyz waga na to wskazuje i mowi sama za siebie. Teraz to juz sie zastanawiam czy to taka moda, kto mowi prawde?
    Czy jedzac warzywa i owoce mozna byc otylym? Nie pisze o malej nadwadze tylko o otylosci, bo jesli tak to owoce tucza?! Prosze mnie nie zrozumiec zle, ale sam borykalem sie z lekka nadwaga, 5 lat bylem wegetarianinem, pozniej zaczalem wlaczac znowu mieso do mojej diety. Bylo jeszcze gorzej gdyz organizm odzwyczail sie od miesa. Chcialbym sprobowac czegos nowego, stad moje pytanie. Czy na surowej diecie mozna dorobic sie sporej nadwagi?

  7. Joanna Balaklejewska 4 marca 2016 at 14:35 Reply

    Na surowej diecie nie mozna dorobic sie nadwagi. Komponujac odpowiednio posilki i jedzac duzo kalorii nie trzeba sie rowniez obawiac nadmiernego chudniecia. Bywaja osoby, ktore „dobrzeja” na surowej diecie, ale o otylosc to za duze slowo. Marlon zapraszam Cie na grupe witarianizm 🙂

  8. Marlon 6 marca 2016 at 12:19 Reply

    Dziekuje, tak myslalem, juz jestem na witarianskiej grupie. 🙂

  9. Kocurek 6 marca 2016 at 13:33 Reply

    Moglabym sluchac bez konca. Kocham!

  10. Joanna Balaklejewska 6 marca 2016 at 18:58 Reply

    Dziekuje Kocurek :*